Představení fotografa

Líbí se mi mládí, rozumím stáří a miluju společnost.

Mám stále dobrou náladu a úsměv.

Seriozněji jsem se začal focení věnovat před 30 léty. Učil jsem se, prošel jsem řadou školení a workshopů. Řemeslo jsem odkoukával od mistrů fotografů: Petra Ertla (známý slovenský fotograf), Rudy Junka (krajinář - šéf fotooddělení České televize), Jakuba Ludvíka (pražský fotograf celebrit), Roberta Vano (fajn chlap a fotomachr), Igora Adlera (brněnský modelingový fotograf) a spousty dalších fotoholiků.

Dnes používám profesionální techniku: CANON 5D MARK IV s L-kovými zoom objektivy ohnisek 16 až 400mm, f 2,8; portrétní pevná skla 50 a 85mm, f 1,4. Systémové blesky s TTL rádiem, Studiové záblesky, filtry, odrazky atd..

Záložní aparát CANON 5D MARK Ii a CANON G1X MARK II maličký, ale pohotový a výkonný kompakt s velkým čipem.

Fotky edituji v LIGHROOMu, zásadně z RAWu. Základní retuš omezuji na úpravu barvy světla a ořez.

Tisky do A3 na EPSON L 1800.

Atelier  mám doma. S vizáží mi pomáhá manželka.

Mým oblíbeným oborem je STREET, realizuji se většinou na koncertech, festivalech, diskotékách, rád oběhnu také obecní a lokální akce.

Většinu fotografii zveřejňuji ve svých reportážích a galeriích na webu, reportáže, archiv - historie reportáží, fashion, svatební fotografie, produktová fotografie. Můžete najít přes 5000 fotek. Často nejde o velké umění, ale když jsem ty lidičky nafotil, tak ať mají možnost fotky vidět, stáhnout (s vodoznakem), nebo napoupit přes e-shop.

 

Komerčně se specializuji na stavební,  eventovou  a produktovou fotografii.

Řemeslo ovládám a nebojím se složitější práce

Fotím dobře - fotím rád

neváhej mne objednat

Peníze beru jen od spokojených klientů

 

Odkazy na jednotlivé galerie můžete volně sdílet na svých stránkách

Odkaz převezmete kopírováním adresy z adresního řádku mého webu a volžením do Vašeho textu, nebo vložením interaktivního odkazu.

Sdělením nahrazuji souhlas autora podle autorského zákona.