Představení fotografa

Líbí se mi mládí, rozumím stáří a miluju společnost.

Mám stále dobrou náladu a úsměv.

Seriozněji jsem se začal focení věnovat před 20 léty. Učil jsem se, prošel jsem řadou školení a workshopů. Řemeslo jsem odkoukával od mistrů fotografů: Petra Ertla (známý slovenský fotograf), Rudy Junka (krajinář - šéf fotooddělení České televize), Jakuba Ludvíka (pražský fotograf celebrit), Roberta Vano (fajn chlap a fotomachr), Igora Adlera (brněnský modelingový fotograf) a spousty dalších fotoholiků.

Dnes používám profesionální techniku: CANON 5D MARK IV s L-kovými zoom objektivy ohnisek 16 až 1200 mm, f 2,8; portrétní pevná skla 50 a 85mm, f 1,4. Systémové blesky a studiové záblesky, telezom na sport  SGMA 60 - 600 f 4 -56. Pro práci venku mám rád bateriový TTL 800Ws , filtry, odrazky atd..

Záložní aparát CANON 5D MARK II a CANON G1X MARK II maličký, ale pohotový a výkonný kompakt s velkým čipem.

Fotky edituji v LIGHROOMu, zásadně z RAWu. Základní retuš omezuji na úpravu barvy světla a ořez.

Tisky do A3 dělám na EPSON L 1800, plátna, tapety, knihy zadávám studiu.

Atelier  mám doma, ale preferuji foto v plenéru.

Mým oblíbeným oborem je STREET, realizuji se většinou na koncertech, festivalech, diskotékách, rád oběhnu také obecní a lokální akce.

Většinu fotografii zveřejňuji ve svých reportážích a galeriích na webu, reportáže, archiv - historie reportáží.

Často nejde o velké umění, ale když jsem lidičky nafotil, tak ať mají možnost fotky vidět, stáhnout (s vodoznakem), nebo napoupit přes e-shop.

Odkazy na jednotlivé galerie můžete volně sdílet na svých stránkách

Odkaz převezmete kopírováním adresy z adresního řádku mého webu a volžením do Vašeho textu, nebo vložením interaktivního odkazu.

Sdělením nahrazuji souhlas autora podle autorského zákona.